Основните принципи на коневъдството

Основните принципи на коневъдството

Основните принципи на коневъдството

Blog Article

За да стигнеш до върха трябва да минеш през ЦПО ХАРМОНИЯ

Според информацията, качена на сайта на Министерството на земеделието и горите, най-популярните сред тях са: Арабска порода, Чистокръвна английска порода, Източнобългарска порода, Дунавска порода, Плевенска порода, Тракененска порода, Хановерска порода, Рисисти породи, Тежковозни породи, Шотландско пони, Хафлингер, Аборигенни породи – Каракачански и Делиормански кон.

Коневъдството по нашите земи има хилядолетна история, която датира още от времето на траките.

Откриха стадо бедстващи коне в Централния Балкан (снимки)

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Къде може да се усвои – Професията може да се усвои в професионални гимназии и в центрове за професионално обучение.

 Този раздел е празен или е мъниче. Можете да помогнете на Уикипедия, като го разширите.

Неза­висимо от по-масивното и по-дълго телосложение, общият външен вид - красива глава, добре поставена шия, къс гръб и поясница и високо поставена опашка, са характерни за Чис­токръвния арабски кон. Този тип Арабски кон е бил създаден за армията и селското стопанство като ездови и впрегатен кон. Днес типът Шагия е разпространен в много страни на Европа, като племенната работа се контролира и ръководи от Европейска асоциация на арабския кон тип Шагия.

Подобно на коневъдство на хибриди, отглеждането на магарета се е извършвало като по-евтина и по-непретенциозна Коневъдство алтернатива на коневъдството. Предимно в селските региони това е била алтернативата вместо притежаване на кон.

Изпити, които се полагат – Държавни изпити за придобиване на професионална квалификация – теория на професията и практика на професията.

Стомасите на животните са податливи на подуване през есента

Предимно спортни коне се отглеждат на територията на област Сливен. Това съобщи…

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

Само до преди няколко десетилетия конете се използвали навсякъде: - теглели са ралото, браната, бойните оръдия; возили са каруците със стоки и хора; дърпали са файтоните, трамваите и разкошните каляски. Въпреки отпадането на част от тези функции и известното намаление на конете, през последните десетилетия, интересът към тях не е спаднал, напротив - увеличил се е в много страни. Това поражда необходимостта от изучаването му от всички бъдещи животновъдни специалисти.

Report this page